The Polish Writers Society 95 members · 257 stories
Comments ( 1 )
  • Viewing 1 - 50 of 1
Verlax
Group Admin

Oryginał : *click!*


Wstęp

Pozwolę sobie zacząć od dość dużej dygresjii.

Lubię 4 lipca. Jest ciepło, słońce miło grzeje a tymczasem zagraniczny fandom przeżywa ożywienie. Bo ni stąd ni zowąd jawią się nam tony artów, dziesiątki opowiadań, a na Equestria Daily powiewa jakże patriotycznie amerykańska flaga. Bowiem 4 lipca to Dzień Niepodległości, a jest ono celebrowane z jakże wielkim zaangażowaniem i pasją.

Powoli zbliża się dla nas dość magiczna data, a mianowicie 11 listopada. Nie wydaje mi się, bym był zmuszony wyjaśniać niezwykłość tego konkretnego dnia. Rocznica odzyskania z powrotem naszej Ojczyzny jest zawsze warta naszej pamięci.

Przynajmniej mi, będąc brony’m, zawsze brakowało takiej niby małej rzeczy. Mało typowo poniaczowych artów, jednak zawierających typowo narodowe elementy. Zawsze na przykład mi się wydawało, że motyw husarski aż się prosi o masowe ponyfikowanie, rysowanie, tworzenie opowiadań, jednak z pewnym zdumieniem zastałem fakt, że jednak aż taki popularny to jednak nie jest ( mam problem z doliczeniem chociaż pięciu artów z polskimi husarzami w roli głównej ).

Do czego więc ostatecznie zmierzam? Co powiecie na to, żeby uczcić zbliżajace się święto Niepodległości typową dla brony fanowską działalnością, ale jednocześnie ku chwale naszej Rzeczpospolity? Mam tu na myśli arty, opowiadania, komiksy, muzykę, animacje czy cokolwiek wymyślicie.

Nie powiem, to jest ambitny pomysł. Ale w końcu, dlaczego nie? W końcu Polacy nie gęsi i swoje święto Niepodległości mają. Nasz fandom już teraz cieszy się sławą jednego z najbardziej aktywnych w świecie, dlaczegoż byśmy nie próbowali tejże reputacji jeszcze nie poprawić?

Z wymienionych powyżej powodów, chciałbym Was serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w “Nie rzucim ziemi...”, Fandomowym Evencie Niepodległościowym.


Założenia


Event polegać ma na zwykłym tworzeniu fanfiction, pony-artów, czy jakiejkolwiek innej aktywności jaką tylko sobie wymyślicie. To co ma wiązać wszystkie prace to jeden z dwóch motywów : “Patriotyzmu” lub/i “Polskości”.

Przez “Patriotyzm” definiujemy postawę szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Patriotyzm ma jednak bardzo dużą liczbę odmian, od wielkiego i jakże gloryfikowanego “narodowego” do sielskiego i równie pięknego “lokalnego”. Chcecie np. napisać opowiadanie [Slice of Life] o tym jak ważna jest rodzina i dom ojczysty? Tak, to podchodzi pod tą kategorię.

Druga kategoria “Polskość”, jest już trochę szersza. Pod tą kategorię podchodzą wszystkie prace które posiadają typowe dla naszego kraju elementy, jednak można to interpretować różnie. Można namalować interpretację Celestii jako królowej Polski ( a.k.a Queen Poland ), ale można np. stworzyć pony-arty z Wiedźminem, czy też napisać opowiadanie będące reinterpretacją bitwy pod Wiedniem ( Odsiecz Canterlocka? ).

Generalnie jednak, nie próbujcie się ograniczać, tym bardziej, że jestem chyba ostatnią osobą która by próbowała zdobyć nagrodę za kreatywność.


Organizacja, Fanfiction i Zasady

Czas trwania “Nie rzucim ziemi...” jest szacowany na od dzisiaj, do 11 Listopada. Macie więc cały miesiąc by móc wesprzeć tą inicjatywę jakże pięknymi pracami Waszego autorstwa. Wasze prace możecie publikować właśnie w tym wątku, wysyłając mi na PW, bądź jeśli nie jesteście zarejestrowani na MLPPolska, na tenże oto e-mail : broniesdobroni@gmail.com. Przyznaję jednak, że bardzo ułatwilibyście pracę gdyby wszystkie dzieła były publikowane na samym forum.

Kwestia wygląda trochę inaczej jednak z opowiadaniami. Po uprzedniej dyskusji z waćpanem Dolarem84, zdecydowaliśmy, że opowiadania do tego eventu, będą publikowane w zakresie Konkursu Literackiego ( Edycji Specjalnej ).

Link do Edycji Specjalnej Konkursu Literackiego

Z tego też powodu, to Dolar84 ustala wszystkie zasady w tej kwestii oraz wszelkie opowiadania należy wysyłać jemu, nie mi.

Co do pozostałych form aktywności, zasady naprawdę nie są jakoś specjalnie skomplikowane. Prace muszą się trzymać tematu ( jednego z nich, albo obydwu ), nie mogą zawierać elementów ciężkiego gore bądź clopu, oraz nie mogą zawierać elementów szowinistycznych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany zasad w wypadku pojawienia się problemu.


Nagrody

Sława, chwała i pijacka obława! Ehem. A tak poważnie. W wypadku fanfików za zajęcie odpowiednich miejsc możecie dostać piękne odznaczenia.

W wypadku innych form aktywności ( głównie artów ), nagród konkretnych przewidzianych nie ma, liczę delikatnie, że administracja zechce nagrodzić aktywnych poprzez odznaczenia. Jestem również pewien, że w wypadku zebranie dużej ilości dzieł będzie można zarówno opowiadania jak i arty opublikować na For Glorious Equestria oraz ( dum dum dum ) Equestria Daily ( tutaj nie gwarantuję, ale zrobię co w mej mocy ).


Podsumowanie

Mam głęboką nadzieję, że cała ta inicjatywa się powiedzie, oraz że lista prac nie zawiedzie swoją długością. Liczę, że “Nie rzucim ziemi...” będzie wspaniałą okazją dla naszej społeczności, oraz generalnie, że cała ta akcja przyniesie Wam wiele radości.

W wypadku jakichkolwiek pytań, jestem cały czas dostępny. Jeśli mają Państwo jakieś uwagi, bądź pomysły na jeszcze większe ulepszenie tej akcji, proszę podać je śmiało.

Tymi słowami podsumowania, żegnam was i życzę powodzenia.


- Verlax

  • Viewing 1 - 50 of 1