The Polish Writers Society 95 members · 257 stories
Comments ( 55 )
  • Viewing 1 - 50 of 55
Verlax
Group Admin

Welcome to the Introduction Thread of the group, created for polish bronies that would like to introduce themselves.

This thread is labeled with the [Polish-Only] tag. This means all the posts with the expection of this part here will be written in Polish exclusively. If you somehow know the langauge and you’re not from Poland... well, I’m not gonna stop you, but remember -Poland is not simply a country. It’s a state of mind.

---

Witajcie!

To jest swoisty “Wątek Powitalny” oraz częściowo, kolejne miejsce na spam. Zachęcam Państwa byście napisali coś o sobie. Dlaczego się dołączyliście? Czy jesteś już autorem jakiegoś dzieła ( a co tam, pochwalcie się. Nigdy nie ma za mało miejsca by zareklamować swoje własne dzieło, czyż nie? ), czy może zajmujecie się czymś interesującym, macie jakieś hobby, pasję?

Ja osobiście przedstawię się krótko :

Jestem Maciej 'Verlax' Jarocki i jestem brony od przeszło roku. Z polską stroną community mam związek jednak dopiero od około miesiąca. Trochę to dziwne, ale wyjaśnienie jest proste. Wcześniej, byłem znacznie bardziej związany z tą "obcokrajową" stroną community. Mogę się nieskromnie pochwalić, że całkiem nieźle na tym serwisie prosperuję. Pośród moich dzieł, obecnie znajdują się 2 Cross-Overy z Warhammer 40.000, oraz coś z czego jestem szczególnie dumny : Angielska adaptacja/ponyfikacja opowiadania Andrzeja Pilipiuka, to jest 2986 Steps.

Co poza My Little Pony? Jak pewnie zauważyliście z akapitu powyżej, mogę się ( nieskromnie ) nazwać ekspertem od Warhammer 40.000, uwielbiam literaturę wszelkiego rodzaju, z wyróżnieniem dla Sapkowskiego, Lovecrafta, Kosakowskiej, Pilipiuka i Piekary.

Witam, tu Poulsen, jeden ze straceńców tłumaczących "Fallout: Equestria" na polski (de facto nieformalny szef owej grupy). Bardzo fajna inicjatywa, oby wyszło z tego coś sensownego /)

Pisarzem nie jestem - wolę pochłaniać "kucykowe" opowiadania. :D
Brony od przeszło 1,5 roku. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie wrzucam od czasu do czasu audiobooki opowiadań opartych na MLP. :twilightsmile:
Fajna inicjatywa! ^^

No cóż, skoro grupa dedykowana naszym zaszczyciła nas swoją obecnością, wypadałoby się przedstawić jako dumny pierwszy (po założycielu oczywiście) członek.

Spike the Scribe z tej strony, ale dla was może być albo Skryba Spike, albo zwyczajnie Skryba, mi to tam rybka. Przyłączyłem się do fandomu jakiś rok temu, w okolicznościach dość niespodziewanych. Wystarczy powiedzieć, że natknąłem się na pewien filmik na YouTube, który otworzył mi oczy na to, czego tak właściwie mogę się spodziewać po faktycznym serialu. Zaraz, chyba nawet gdzieś go tutaj mam… (dźwięki przewracających się szafek i co najmniej jednego kineskopowego telewizora rozbijającego się o podłogę) AHA!

Korzystając z okazji, pozdro dla autora. Nieźle się przy tym ubawiłem.

Podobnie jak Verlax, bardziej jestem związany z anglojęzyczną stroną fandomu, co nie znaczy, że nie obserwuję Polskiej części (bo niby jak bym tutaj trafił, nie?) Na wstępie zaznaczę, że pisać (opowiadań) w naszym ojczystym języku nie mam zbytnio ochoty, a to z pewnej prostej przyczyny –choć może się to wydać dziwnym, mam nieco lepsze wyobrażenie właśnie w języku angielskim. Co nie znaczy oczywiście, że odnoszę jakieś spektakularne sukcesy w międzynarodowym community. Jeśli to kogoś zainteresuje, jestem dumnym autorem dwóch dzieł: Diathesis (pierwszy MLP fic ever, nie wspominając o tym, że pierwszy raz próbowałem się z czymś w rodzaju creepypasty) oraz Burnt Offerings (crossover ze zhumanizowaną [przynajmniej w większości] Mane 6). Ponadto współpracuję z Verlax’em nad jego 2986 Steps, oraz robię za współautora Księżycówki.

Poza MLP posiadam jeszcze dwie pasje: Metal (niekoniecznie Death i Black Metal, bardziej Metal Symfoniczny, Neoklasyczny i tego typu sprawy) oraz D&D/Pathfinder. I to by było chyba na tyle. Chciałbym jeszcze tylko życzyć nam jako grupie wszystkiego najlepszego i rychłej dominacji na FIMFiction (insert śmiech_szaleńca.mp3)

Dolar84 się kłania. Opiekun działu fanfików na pewnym forum za jakieś swoje, bliżej niesprecyzowane grzechy :derpyderp1:, tłumacz opowiadań z serii Winningverse i początkujący autor - co prawda na razie piszę po polsku, ale kto wie... może sie to zmieni w bliżej nieokreślonej przyszłości. W każdym razie inicjatywa wspaniała, cieszę się, że ktoś wpadł na ten pomysł i mam nadzieję, że wielu naszych rodzimych autorów, zawita do składu rzeczonej grupy. :pinkiehappy:

Witam wszystkich. Tutaj Flutt - przeciętny Brony. Dołączyłem się, ponieważ chciałbym poprawić swoje zdolności językowe. Raczej nie piszę, ale może coś tam kiedyś skrobnę. Nie będzie raczej najwyższych lotów, ale co tam. Co jeszcze? Mam rocznikowo 16 lat, lubię robić rzeczy, które lubię, a nie lubię tych, których nie lubię. No i mam nadzieję, że grupa będzie się rozrastać.

Verlax
Group Admin

996949 996966 997007 997021 1005679

Zgodnie z tradycją ustanowioną przez adminów innych grup, witam was serdecznie w tejże społeczności!

Informuję przy okazji, że napisałem do FGE w sprawie naszej grupy, jest możliwe że zostaniemy wspomnieni.

1010035

No ja myślę! W końcu powstanie jako-tako zorganizowanej grupy na międzynarodowej scenie to materiał na całkiem niezłą informację. No i jest nadzieja, że przyciągnie więcej potencjalnych członków.

Ja widze grupę jako sposób na aktywizację polsich autorów, np. mnie :twilightsheepish: Już nawet odgrzebałem drugi rozdział mojego fica starcraftowego i jest szansa, że niedługo się pojawi (dwa-trzy tygodnie... hopefully >.>)

Po polsku czy angielsku piszesz Poulsen? Pytam tylko z ciekawości, bo tematyka jest taka, że przeczytałbym go nawet po wschodniomandżursku z dialektem tybetańskim. :derpytongue2:

1015870 Po angielskiemu, znajdziesz w folderze "Comedy" na tej grupie ;p

No to i ja się przywitam. Jest Kingofhills, bronym jestem dokładnie od 362 dni. To jest, za trzy dni mija rocznica. Przybyłem tu, a jednocześnie założyłem konto Fimfiction, dzięki reklamie na FGE. Inaczej nie miałbym bladego pojęcia o tym, że istnieje taka grupa.

Osobiście nie piszę nic własnego, aczkolwiek jestem tłumaczem, podobnie jak Poulsen (którego notabene miałem okazję nieco poznać już wcześniej). Tak jak poulsen zabrał się za oryginał, tak ja próbuję się z Project Horizons.

Oprócz tego, lubię czytać, pisać wiersze i przeglądać internety. I to by było chyba na tyle, bo nigdy jakoś nie mogę nic specjalnego wymyśleć.
A, jeszcze jedno. Oficjalnie jestem młodszym gramatycznym nazistą.

Kingu, my Zecora ^^ witamy, witamy.

No więc jestem Crusier, przetłumaczyłem niemal sam całe Past Sins, obecnie tłumaczę fika Not Alone (powoli mi to idzie jednak), którego już nie ma na Fimfiction, bo autor postanowił go skasować :derpyderp2:
Sam cośtam piszę, ale niczego jak na razie nie skończyłem i moje fiki leżą na Dysku Google.
Jeśli chodzi o polski -> angielski, to zacząłem tłumaczyć fika przyjaciela i doszedłem gdzieś tak do połowy, a było to dość dawno. Będę to musiał kiedyś skończyć...
Sam dwa ze swoich zaczętych fików też mam zamiar skończyć, a potem przetłumaczyć. Jedno to opowiadanie sci-fi (choć nie wiem czy podołam przełożeniu słownictwa technicznego, pewnie nie za bardzo :P) a drugi.. ekhm... clop, którego nie chcą na pewnym polskim forum, i znowu dość specyficzne słownictwo xP
Poza tym rysuję kuce, będę mógł sobie robić okładki, jak już skończę, heh

A oprócz kucyków interesuje mnie fantastyka naukowa, astronomia, drzewa (nie, FS nie jest moim ulubionym kucem) i cykam też tam jakieś zdjęcia.
Z muzyki power metal, trance, instrumentalna, soundtracki. Ale w zasadzie to głownie słucham muzyki fandomowej.

EDIT:
1016661
Widziałem już tę grafikę gdzieś, ale dzięki, bo oczywiście nie zapamiętywałem z niej niczego :P. Wydaje mi się jednak, że tutaj całego potrzebnego słownictwa nie ma, a w dodatku nie tylko o anatomię się rozchodzi :>

Verlax
Group Admin

1016200 1016489

Witam, witam! Czym chata bogata... no na razie niezbyt bogata ale mam nadzieję że to się wkrótce zmieni! :twilightsmile:

Jeśli chodzi o dość specyficzne słownictwo do clopa polecam :

Chociaż samego pisania clopów już nie. Wy degeneraci! :rainbowlaugh:

aTOM z tej strony. Przedstawić przedstawiłem się w angielskim temacie do tego przeznaczonym, więc tu może napisze tylko, po co zapisałem się do grupy.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem machnięcia jakiegoś własnego, krótkiego fika (w obu jedynych i słusznych wersjach językowych) i liczę, że członkostwo tutaj poprawi moją motywację :pinkiehappy:

Nadto chętnie pomogę (w miarę możliwości), jeśli ktoś będzie np. miał problemy z tłumaczeniem angielskich fików na polski czy w drugą stronę. W zasadzie... to chyba jest nawet główny powód.

Witam was serdecznie kucofile. :F
Jestem Ureus... mieszkam na stałe w Gdynii... mój numer buta to 42...

@Dolar84 Fiesta życzy ci plota na twarzy. Jak go znam to pewnie źrebaczego.

W każdym bądź razie, jestem tłumaczem. Pomagałem Crusierowi w tłumaczeniu Not Alone i tłumaczyłem z KingofHills Fallout Equestria: Project Horizons. Obecnie prowadzę kilka tajnych projektów. :3 Działam w większości na Biurach Adaptacyjnych ale chwilowo mój poziom tolerancji kucy przekroczył maksimum i ryzyko wymiotowania tęczą jest wysokie.

Chciałbym zaznaczyć na początku, nie jestem Bronym, w każdym razie już nie i uniwersum już nieźle mi umyka nie mówiąc o fandomie. Tłumaczę ficki z angielskiego, zajmuję się też dorywczo tłumaczeniami na zlecenie. W razie czego uczę się hiszpańskiego i jestem w stanie coś przełożyć na polski chętnym.

Czemu ten idiota Ureus tłumaczy ficki mimo że nie jest Bronym? Hmm... trzy sprawy, uczę się angielskiego, lubię pomagać ludziom i posiadam swój tajny plan który przecowuję w sekretnych zakamarkach mózgu.

Zainteresowania? Zaraz po hejtowaniu Bronych i fanatyków z Biur Adaptacyjnych? Uwielbiam filmy Dona Blutha oraz serię Wszystkie Psy idą do Nieba. Oraz karciane rpegi, powalone kreskówki i serię gier TES. Nie wspominając już o planszówkach.

Drogi Ureusie, jeżeli Fiesta ma do mnie jakieś zastrzeżenie to niech je kieruje do budki numer 16 z wodą sodową stojącej na stadionie Legii Warszawa. Oczywiście w trzech egzemplarzach z czego jeden pisany hieroglifami w dialekcie mandaryńskim z akcentem mandżursko-koreańskim. Odpowiem mu w wolnej chwili.

A tak na poważnie - miło, że tylu tłumaczy się tutaj zlatuje, nie wspominając już o autorach. Przyznaję, że miałem pewne obawy co do rozwoju grupy, a jednak powoli i spokojnie zaczyna zwiększać się nasza liczebność - miód malina. Jak tak dalej pójdzie to wciągniemy tu wszystkich, którzy już mają wyrobioną solidną renomę (przykładowo: Poulsen, Crusier) jak i tych którzy stawiają pierwsze kroki w dziedzinach pisania/tłumaczenia opowiadań. Jak dla mnie bomba.

1042988 Ja mam jakąś renomę? :rainbowderp: Chyba odnośnie ciągłych opóźnienień w publikacjach rozdziałów :rainbowlaugh:

Witam wszystkich !
MrDrzevs się kłania. W rzeczywistości mam na imię Dawid. Jestem brony od stycznia 2013. Mieszkam w Poznaniu oraz mam 21 lat. Kocham czytać, a w przyszłości chciałbym napisać coś swojego. Jestem związany raczej z angielską częścią tego społeczeństwa. Nie wiem dlaczego ale swobodniej posługuję się angielskim, co ciekawe nie jestem w stanie ocenić na jakim poziomie jest mój angielski ( wszystko rozumiem, bardzo rzadko zaglądam do słownika oraz rozmawiam swobodnie; pytanie tylko czy to nie jest coś w stylu "Kali jeść, Kali pić" hehe :pinkiehappy: ). Z wykształcenia jestem informatykiem. Interesują mnie militaria, bawię się w asg, kocham muzykę, lubię rysować ( nowe hobby ).
Moje marzenia na chwilę obecną :
- Dostać się do wojska.
- Motocyklowa podróż Amerykańską Route 66.
- Nauczyć się dobrze rysować.

Cieszę się że udało mi się znaleźć taki swoisty Polski kącik na tej stronie.
Pozdrawiam.

1105541 witamy, niestety na grupie nie ma ostanio zbyt dużego ruchu :fluttercry:

1124414
Niestety widzę, a szkoda ponieważ jest to naprawdę wspaniałe miejsce a wraz ze wsparciem Polskich brony'ch można by tutaj zbudować naprawdę potężne i prężnie działające społeczeństwo.
Ostatnio zarejestrowałem się na http://mlppolska.pl/ z nadzieją że będzie można prowadzić długie i ciekawe dyskusje na temat fanfikcji które przeczytaliśmy (zwłaszcza tych w języku angielskim), niestety nie ma tam zbyt dużego zainteresowania a naprawdę szkoda.

Prawda jest taka że pokochałem mlp i nadal kocham przez fimfiction.net; sama kreskówka jest naprawdę ok ale... to tutaj pokochałem czytanie i tutaj jest moje miejsce.

Przy okazji powoli zbieram się do napisania swojego pierwszego fica; będzie to spinoff Equestria: Total War. Czy jest tutaj jakiś proofreader lub edytor ? Jako iż będzie to moja pierwsza praca to dobrze by było aby zajrzał do niej jakiś rodak a nie "Hamburger" ( Nic nie mam do Amerykanów - poznałem tutaj wielu i naprawdę ich lubię ) :rainbowlaugh:

Pozdrawiam.

1124514
Teoretycznie mógłbym przyjrzeć się tej pracy. Z naciskiem na teoretycznie. Do końca miesiąca najprawdopodobniej nie będę miał czasu, chyba że się coś nagle zmieni, ale od lipca powinienem móc się zająć tym na poważnie. A co do moich rekomendacji… cóż, pomagam trochę Verlax'owi z jedną z jego prac, to chyba co nieco znaczy, nie? No i generalnie jestem w większości sytuacji w stanie zamaskować fakt że angielski nie jest moim rodzimym językiem, więc przynajmniej z tym nie powinno być większych problemów. Jak jesteś zainteresowany to daj znać, może coś zdziałamy. Z resztą, sam chciałem zabrać się w bliżej nieokreślonej przyszłości podobną tematyką, więc warto byłby rzucić okiem na pracę kogoś innego – a nuż coś podpatrzę, czegoś się nauczę:pinkiehappy:

1125624
Bez pośpiechu, jestem jeszcze na etapie rozmyślania jak ma to wyglądać tak więc zbyt prędko to nie powstanie :rainbowlaugh:.

Jak jesteś zainteresowany to daj znać, może coś zdziałamy. Z resztą, sam chciałem zabrać się w bliżej nieokreślonej przyszłości podobną tematyką, więc warto byłby rzucić okiem na pracę kogoś innego – a nuż coś podpatrzę, czegoś się nauczę

Podpatrzeć ode mnie powiadasz ? Haha powiem szerze pierwsze co zrobię po opublikowaniu mojego "dzieła" to zaszyje się w pierwszym lepszym schronie przeciwatomowym na kilka dni aby uniknąć chłosty, rozstrzelania czy też ukrzyżowania :pinkiecrazy:, po czym powoli i po cichutku wyczołgam się aby sprawdzić co miało mnie spotkać lub co zostało z tego wszystkiego :twilightblush:.

1128280

zaszyje się w pierwszym lepszym schronie przeciwatomowym na kilka dni

Moment, to w Polsce są jakieś schrony przeciwatomowe? :rainbowhuh: W sensie inne niż nasza (pojedyncza) linia komunikacji podwodnej w Wawie?

1128657
Racja, wygląda jednak na to że nie uniknę chłosty :raritydespair:.

1128674
Spoko (wygląda przez okno) jakby co to pręgierz już jest:pinkiecrazy:

1128679
No to chyba czas najwyższy założyć wydażenie na fejsbuczku... Rodzinna chłosta pod Pałacem kultury i Nauki w Warszawie. W planie imprezy między innymi rodzinny grill oraz pokazy akrobatyczne :pinkiehappy:.

Cześć moje kuco-misie-pysie.
Ja jestem Matalos, część(na pewno Verlax i Ureus) mnie kojarzy.
Na tym pewnym (jak jest ono tutaj określane) forum prowadzę sobie sesje RPG (podobno niezłe) i napisałem sobie jakieś FF które... stygną.
Mam w planach tłumaczenie jednego krótkiego (jakby znalazł się jakiś Gramar-nazi gotowy do pomocy to podrzućcie go do mnie).

No i teraz tak... poziom języka angielskiego. Lepiej mi idzie komunikacja niż pisanie. Komunikacja na poziomie "I'm sorry, but bla bla bla" jakoś tak. Więc mam nadzieję, że mój English stanie się very best :derpytongue2:

1128924
Witam, miło Cię poznać :pinkiehappy:.

Ano witamy. Oby większa liczba użytkowników przyczyniła się do rozwoju grupy. :)

Verlax
Group Admin

1128924 1105541

Zgodnię z wielką i starodawną tradycją, witam was serdecznie w tejże grupie!

Wykorzystam również fakt, że skoro już coś zacząłem pisać, to może teraz jakieś konkrety.

Obecnie, w chwili gdy to piszę mamy 19 członków. Powiedzmy sobie szczerze, to nie jest oczywiście miażdząca ilość ale już możemy myśleć o poważniejszych sprawach.

Otóż co możemy w takiej grupie robić? Grupy na FimFiction powstają zwykle w jakimś dość konkretnym celu, natomiast nasz cel, poza zbieraniem polskich pisarzy konkretny zbytnio nie jest. Co mogę wam powiedzieć o przyszłości tej grupy...

1. Możemy rozmyślać nad typowymi konkursami na one-shoty. Problem polega na tym, że gdyby było to po angielsku, zgłoszeń byłoby bardzo mało, jeśli w ogóle, zaś w języku polskim mamy bardzo dużą konkurencję ze strony MLPPolska ( Dolar, zgiń, przepadnij ). Na pewno coś zorganizuję w przyszłości, ale nie mogę podać najmniejszych szczegółów.

2. Możemy prowadzić zwykłe dyskusje na tematy wszelakie, ale to już w gruncie mierze zależy od was.

3. Mogę was zapewnić, że niezależnie od tego jak mało będzie ta grupa popularna, zorganizuję dość duży event około Września. Na tyle duży, że spróbuję do tego zaprosić również inne grupy oraz zaangażować znacznie więcej osób niż zwykle.

4. W czystej teorii, trochę zorganizować bym mógłbym ( jakieś mini sesyjki, wspólne tłumaczenia, konkursy na arty i fiki ) ale to wymaga przede wszystkim większej ilości członków.

Jakiś konkurs byłby fajny, może w końcu bym coś napisał :rainbowlaugh:

A wrześniowy event to na czym by miał polegać? Jakiś zlot, konkurs mega wypasiony, cos zupełnie nieoczekiwanego (niczym hiszpańska inkwizycja)?

Ja mam pomysł, możemy sobie wzajemnie pomagać na zasadzie prereadingu czy zwykłej pomocy. Gandzia już tyle mi błędów wypomniał że żadna błędna forma czy kropka zamiast przecinka mi nie umknie. :F
Mi też przydaliby się prereaderzy Letters from Home.

Event-niespodziewajka, tak? Czekam na więcej info:twilightsmile:

Ciekawe byłoby zorganizowanie wspólnego tłumaczenia czegoś dłuższego... Choćby "Zegary" Albericha czy "Mroczne Wieki" Verarda/Pillstera nieźle by się prezentowały po angielsku.

Ja mam pomysł, możemy sobie wzajemnie pomagać na zasadzie prereadingu czy zwykłej pomocy.

Może warto by założyć temat typu "szukam prereadera/korektora"?

Jakiś konkurs byłby fajny, może w końcu bym coś napisał :rainbowlaugh:

To samo pomyślałem :pinkiecrazy:

Czzzześć...
Wiem mam dziadoskiego avatara ale no cóż :twilightsheepish:
Żyje w Szkocji (tak mam stały kontakt z angielskim ale na jedno zdanie po angielsku zwykle wypadają mi minimum dwa błędy), mam 13 lat, a fanką zostałam... chyba rok temu.
Strone znalazłam przypadkiem i...
to chyba wszystko..
tak myśle...
na końcie mam na razie tylko jedną przygodówke( tyle że mam blokade pisarską i nie moge nic więcej napisać:fluttercry:)
O, i lubie rysować, poza tym lubie pisać.
No, teraz chyba wszystko :pinkiehappy:

1220971 Witamy! W końcu jakiś młody talent obok tłumu starych dziadów (za mną na czele) :raritywink:

Heh, powinienem się domyślić że jst tu polska grupa :facehoof: A co mi tam, witam moich drogich rodaków. Jestem Jet i jeśli żyjesz w Łodzi, to pewnie mnie kiedyś spotkałeś/aś, ale nie pamiętasz. Siedzę w fandomie już jakiś czas, chociaż w polskiej scenie się nie udzielam zbytnio (w sensie, ani trochę). Do Fimfiction dołączyłem ponieważ od dłuższego czasu łapała mnie ochota na napisanie jakiegoś fanfica i póki co odzew jest na tyle pozytywny a ja bawię się tak dobrze, że nie zamierzam przestawać przez jakiś czas.

No i... nie mam weny dzisiaj, jest późna noc :trollestia: Siema Poulsen, czułem że cię tu znajdę.

O, siemka Jet, w końcu widzę Cię gdzieś w fandomie :pinkiegasp: obadam później twojego fika jak znajdę chwilę :ajsmug:

Verlax
Group Admin

1311463 1220971

Witam witam! Oby wasz pobyt tutaj był jak najbardziej pełen pozytywnych wrażeń.

Dobra, chciałem przeprosić za to, że nie było mnie całe 3 tygodnie, ale byłem na wakacjach w Oxfordzie. Skrótowo i bez zbędnego rozpisywania się, było epicko. Szczęśliwie wróciłem, a jako, że rozpisałem trochę szkicu i wcześniej przygotowałem wersję wstępną, mam gotowy cały nowy fanfik.

Chciałem się z ciekawości spytać, czy byłyby osoby chętne na pre-reading? Trochę strach mi jeszcze to publikować, bo jest to dość... "unikatowe" opowiadanie.

Zależy. Jeśli twoja historia zawiera jeden z następujących tagów: Tragedy, Sad, Dark, Sex, Human, Anthro - to ja się na to nie piszę. Wszystko inne, jasne.

Verlax
Group Admin

1400544

No to cienko, bo Tragedy i Dark, za to zero wszystkiego innego ( nawet rating mógłby być Everyone, bo przemocy tam nie ma w ogóle ). Jest to horror psychologiczny, napisany starając się odwzorować styl pisania H.P Lovecrafta z kilkoma nawiązaniami do jego dzieł.

Jacie nie było mnie tu około miesiąca :facehoof:, mam nadzieje że nic nie straciłam

Witam wszystkich serdecznie
W Polsce używam nicka Ghatorr (dla zwykłego fandomu MLP) bądź Lazarus (gdy mowa o Biurach Adaptacyjnych). Jeśli chodzi o moje dotychczasowe prace, to należy do nich: Prześniony koszmar (alt-universe, w którym Nightmare Moon wygrywa z Celestią), Projekt: Lazarus (Biura adaptacyjne) i Czterogodzinki (też BA, ale lżejsze, z reguły komediowe).
Obecnie edukuję się na politechnice śląskiej... i to chyba tyle. Strasznie się cieszę, że istnieje taka grupa ^^.

Witamy, twoja laminowana legitymacja członka grupy zostanie przesłana pocztą w ciągu 7 do 14 dni :twilightsmile:

Verlax
Group Admin

1452324

Witam serdecznie w grupie! Oczywiście, nie mogłem wybrać bardziej normalnej godziny by to napisać. Ale co tam. Życzę by każda minuta spędzona tutaj była ci tu jak najmilsza.

1454079

Nope. Już jestem w Polsce, mogę normalnie odpisywać. :twilightsmile:

Przy okazji, ponawiam ogłoszenie. Jeśli ktoś ma ochotę na pre-reading dość mrocznego one-shota, to proszę napisać na PW to z przyjemnością wyślę linka. Zbieram opinię przed publikacją, gdyż jest to opowiadanie dość eksperymentalne.

No cóż, to i ja się przywitam. Jestem Swiftbullet, członkiem fandomu jestem dopiero od czerwca (czyli z jakieś 3 miesiące). Przyznam się, że osobiście pasuje do mnie piosenka "Join the Herd", gdyż zanim dołączyłem do fandomu uważałem MLP za coś czego mężczyzna nie powinien ruszać (nawet nie wiecie, jak sie cieszę, że się myliłem :ajsmug: ). No cóż jakby nie mój dobry znajomy, który jest w fandomie od dobrych dwóch lat, nie oglądnąłbym, żadnego odcinka. On mnie przekonał aby dać MLP szansę, oglądnąłem jeden odcinek, potem drugi i teraz jestem bronim :twilightblush: . Głównie, czytam opowiadania, a jak coś napiszę, to raczej w języku polskim. Osobiście jestem studentem AGH, no i to byłoby na tyle... :moustache:

Verlax
Group Admin

1618438

Zgodnie z wiekową tradycją grupy, witam cię serdecznie w grupie!:twilightsmile:

Witam wszystkich, z tej strony Prane!

Serialem i fandomem zainteresowałem się w październiku 2011 roku, czyli od ponad dwóch lat przez moją głowę, dysk twardy i portfel galopują sobie kolorowe kuce. Pisać zacząłem nieco później, bo w lutym zeszłego roku, zasadniczo po to, by utrzymać kontakt z językiem angielskim i rozwinąć się twórczo. Obecnie mam na koncie okrągły tuzin opowiadań (gdybym miał polecić jedno, to poleciłbym trzy najnowsze, mianowicie Fading Away, Dreamlocked i Of Lilies and Chestnuts – bo przecież autopromocji nigdy za wiele).

Cóż poza tym? Ano studiuję kierunek zwany Psychologią (by móc mówić, że wiem więcej o ludziach niż ludzie o mnie, ha!), w wolnym czasie gram w co popadnie, czytuję fantasy i science-fiction, raz na ruski rok jakieś papierowe RPG czy karcianka się trafi. Specjalnie aktywny społecznie nie jestem, ale po cichu marzy mi się jakiś mały meet-up (w Krakowie, moim rodzinnym mieście, rzecz jasna – za leniwy jestem, żeby jeździć po kraju).

Cieszę się, że na FIMFiction jest polski akcent – nawet jeśli nie ma nas za wiele, to przecież nas to nigdy w historii nie powstrzymało, prawda?

PS: Trixie is best pony! :trixieshiftright:

• Viewing 1 - 50 of 55